Ашық сабақ. Математика. 5 сынып. Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Oinet.kz 02-10-2019 1131

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар   саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту.   Ондық бөлшектерді көбейту.

Осы   сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.28

ондық   бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау

Сабақтың мақсаты

Ондық бөлшектерді натурал және ондық   бөлшектерге  көбейту;

Есептер шығарғанда ережелерді қолдана білу;

Жетістік   критерийлері

Оқушылар:

-            Ондық бөлшекті   натурал санға көбейтуді;

-            ондық санды ондық   санға көбейтуді;

-            қолданбалы есептер   шығарғанда ондық бөлшектерді  көбейтуді   пайдалана алады.

Құндылықтарды   дарыту

Оқушылар кіші топтық жұмыстарда бір – біріне көмек   көрсете алады, көшбасшылық қабілеттерін дамытып, өз жұмыстарын бағалағанда   шыншыл бола алады. Қосымша мәліметтер іздестіруді талап ететін тапсырмалар   оқушының зерттеушілік қабілетін дамытады.

АКТ қолдану дағдылары

Презентация, Bilimland.kz сайты

Басқа пәндермен байланысы

Информатика

Бастапқы білім

Ондық бөлшектерді оқу,жазуды және қосу,азайтуды біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың   жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.

Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сабаққа дайындықтарын   тексеру.

Топтармен таныстыру: 1-топ: Натурал сан

                                            2-топ: Жай бөлшек

                                            3-топ: Аралас сан

                                            4-топ: Ондық бөлшек

Натурал сан

                                                                                 

 

Жай    бөлшек

    

 

Аралас сан

   4      15

 

 

Ондық бөлшек

0,15     12,548  

 36,014       2,3

 

Топ басшыларына бағалау парағы таратылады.

 

Үй тапсырмасын тексеру: Үлестірмелі қағаздар арқылы тексеру.

0,183,271,6+2,25,9-3,65,78,240,133,2*24,1*30,4322,0135,233,6+1,38,9-3,83,3*20,4*36,728,035,3+4,27,2+1,310,348,16

Топ басшысы бағалау парағында бағалайды.

 

 

Топ атаулары

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы

 

Үлестірме қағаздар

Сабақтың ортасы

32 мин

 

 

 

      Белгісіз есеп ? Топтық жұмыс

.

4 топқа суреттер таратылады. Әр топ сол суреттер   бойынша есепті құрады және шығарады. Тақтада қорғайды.

 

 

Дескриптор:

  1. Есеп        құрастырып, қысқаша берілгенін жазады;

  2. Ондық        бөлшекті натурал санға көбейтеді;

  3. Жауабын        табады 

 

Бағалау: Екі жұлдыз бір тілек.

 

Оқулықпен жұмыс № 671,672

 

Есептеу техникасын бекіту. Тақтада.


 

 

Видеоесеп шығару.

 

 

Видео арқылы берілген есепті шығарады. Дұрыс   жауапты видеодан қарау арқылы есепті тексереді.

 

Сергіту  сәті. «Мен жаңылыспаймын»

Оқушылар тізбектеліп тұрып 1-40 арасындағы   сандарды рет ретімен айтады. Құрамында 3 цифры кездесетін және 3-ке еселік   сандарды айтпайды. Оның орнына мен жаңылыспаймын деп айту керек. Жаңылысқан   оқушы ойыннан шығып отырады.

 

Жеке жұмыс. Сәйкестендіру.

0,23*610,283,14*1,23,7682,57*436,684,8*2,11,385,24*710,08

 

Сәйкестендіру тапсырмасының жауабы тақтада көрсетіледі.   Сол арқылы қасындағы көршісі тексереді. Нәтижесін топ басшысы бағалау   парағына жазып отырады.

 

Бағалау: Бірін-бірі бағалау

Конверт, суреттер, А3

 

 

 

 

 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық, Математика 5-сынып

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilimland.kz
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үлестірме қағаздар

Сабақтың соңы

3 мин

Рефлексия

Оқушылар бүгінгі сабақтан алған   әсерлерімен бөліседі.

 

Үйге   тапсырма: №673

Таратпа қағаздар

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді   жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап   отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай   тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
 
 
 




Сабақбойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?   Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімде    сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз   туралы сол жа бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да,   оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:  

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

                        








Сабақ жоспары: Металдар және бейметалдар
Сабақ жоспары. 11 сынып. Химия. Спирттердің қасиеттері
Сәйкес тақырыптар
Көтерілу